Beseda s rodilou mluvčí

Ve čtvrtek jsme měli jedinečnou příležitost přivítat u nás ve škole pana Kaczmarczyka s paní Amy, rodilou Američankou ze státu Washington. Paní Amy si pro žáky devátých tříd připravila humornou prezentaci o tomto státě, o zvycích místních obyvatel i o tom, jak se poznají turisté, kteří tento stát navštíví. Velmi jsme ocenili možnost setkat se s rodilou mluvčí. Žáci měli možnost dát paní Amy své otázky a tím si ověřit své znalosti anglického jazyka.
Mgr. Lenka Slováková

Názory žáků IX.B:
 

Amy si připravila prezentaci, ve které představila svou zemi a řekla o ní nějaké zajímavosti. Povídala také o své rodině. Na konci hodiny jsme se mohli zeptat na otázky, které nás zajímaly. Líbilo se mi to, bylo to naučné i vtipné zároveň.
Tereza
 

Bylo to super. Přijela za námi paní z Ameriky a měla připravenou prezentaci, ve které byly různé obrázky o tom, jak to tam vypadá, jaké mají typické zvyky apod. Celou dobu na nás mluvila anglicky. Tato hodina se mi líbila, určitě by mohlo být více takových hodin.
Lucie
 

Prezentace se mi velmi líbila. Paní Amy měla skvěle připravené povídání. Mluvila plynule a pomalu, takže jsem jí rozuměl. Měla velký smysl pro humor. Klidně bych si to zopakoval.
Vojtěch P.
 

Osobně mi ta prezentace přinesla mnoho informací o americké kultuře. Paní Amy jsem rozuměl, takže jsem měl radost. Byla vtipná, veselá a energická.
Marcel