4. den ve STŘEDOVĚKU ze školy v přírodě

 Dnešní ranní rozcvičku nám připravily paní vychovatelky. Ve středověké škole nás paní učitelky naučily středověkou násobilku na prstech a vybarvili jsme si matematickou omalovánku.

Pak jsme se vydali plnit úkoly Rytířského turnaje - pomocí meče jsme propichovali balonky, dokazovali sílu při přetahování lana a dalším úkolem byl hod skrz obruč, kde vítězila trpělivost a přesnost. Po obědě jsme se převlékli do svých úžasných kostýmů.Čekalo nás Středověké odpoledne plné zábavy a středověkých disciplín. Vyzkoušeli jsme si střílení z luku, hod kroužkem na meč, hod šiškou na dračí doupě a uplatnili jsme znalosti v rytířském kvízu.

Po svačince nás čekalo jedno velké překvapení - přiletěl drak, kterému jsme museli ukázat svou sílu, abychom ho z našeho království vyhnali ven. Drak uznal, že s námi si nemůže moc zahrávat a odletěl zpátky na Martiňák. Po našem vítězství jsme si ještě chvíli zatančili a odebrali se na večeři. Den plný dobrodružství jsme zakončili sprchováním a čtením příběhu.

Odkaz: zshrabina.rajce.idnes.cz/Mecova_2018_4.den_30.5.2018/