Výstava „Den stromů“

Datum 20. října  je vyhlášeno jako Mezinárodní den stromů. Žáci prvního stupně se proto zúčastnili výtvarné soutěže s touto tématikou. Dílo 4. třídy získalo třetí místo. Moc gratulujeme.

Ve čtvrtek 18.10.  žáci 2. A třídy se svou paní třídní učitelkou Mgr. Gabinou Koždoňovou navštívili výstavu všech děl zaslaných do soutěže. Překvapením pro děti bylo, když na místě zjistili, že na ně čeká i úžasný pan zahradník. Ten dětem povyprávěl o cukrové řepě, jak se sadí, kdy se sklízí, a že se z ní dělá cukr. Děti se o sladkosti řepy mohly samy přesvědčit. Čekala na ně ochutnávka, a nejen cukrové řepy, ale i domácích jablek a sušených křížal.

Poznávání jehličnatých a listnatých stromů podle větviček bylo pro děti jednoduché. Od pana zahradníka dostaly obrovskou pochvalu. Dále bylo připraveno poznávání obilovin a luštěnin dle semen. Děti dostaly skleničky se semínky, a dle tvaru a barvy semen, přiřazovaly názvy rostlin. Úkol nebyl vůbec jednoduchý, a proto dali hlavy dohromady a za 5 min bylo hotovo. Třídění odpadů, kácení stromů (házení míčem na kuželky) a stavba největší věže z kostek lego bylo hravým zakončením krásného dopoledne.

Děti si akci na počest stromů, organizovanou Albrechtovou SŠ, moc užily. Obohacení o nové informace, poznatky a zážitky odcházely zpátky do školy.

Mgr. Jolana Kantorová, koordinátor EVVO