Regionální kolo soutěže Jazyky hrou

14.5.se v Havířově na ZŠ Mládežnická konala jazyková soutěž v AJ a NJ.Zúčastnilo se jí hodně ZŠ včetně naší. Za naši školu soutěžili 3 žáci z Ostravské a 1 žák ze Slezské ZŠ.
Přesto, že se mohlo soutěžit ve 4 jazycích, probíhala soutěž pouze v angličtině a němčině.
Já a můj spolužák Jakub Palík jsme se zaregistrovali na němčinu. Po zahájení soutěže jsme byli seznámeni s pravidly.
V tělocvičně školy bylo 10 stanovišť a 10 úkolů.Na každý úkol jsme měli 3 minuty. Všechny úkoly byly na téma jídlo. Měli jsme buď popis jídla v němčině přiřadit k pokrmu napsanému česky, nebo odpovídat na otázky týkající se jídla, nebo podle receptu na videu sestavit postup přípravy pokrmu.
Bylo to pro nás obtížné, ale snažili jsme se. Po splnění úkolů jsme čekali na vyhodnocení soutěže.
Bohužel se naše škola mezi první 3 nedostala, přesto to byl docela zajímavě prožitý den.

A. Murycová, VIII.A