Poděkování SRPŠ - z činnosti Čítárny

Děkujeme spolku rodičů SRPŠ, díky kterému se nám podařilo obohatit naši čítárnu o nové knihy a audioknihy. Kromě knížky Tatínek se vyplatí (2x) od Františka Nepila jsme zakoupili i knížku Ladislava Špačka Dědečku vyprávěj, etiketa pro kluky a holčičky s audioverzí na CD, dále ještě audioverze CD knížek Z deníku kocourka Modroočka (vypráví Vlastimil Brodský) a Devatero pohádek Karla Čapka (namluvil Josef Somr) Nejvíce jsme však chtěli doplnit tituly, kterých jsme měli už po 15ti kusech. Jelikož máme třídy s vyšším počtem žáků, potřebovali jsme je navýšit tento počet na 29, aby každé dítě mohlo číst ve své knize. Ne všechny tituly byly ještě k mání, museli jsme opravdu hledat. Podařilo se nám dokoupit pro 3. - 5. třídu knihu Luisa a Lotka (15 x) a pro 1. - 2. třídu knihu Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc (15 x).

Druháčci před odjezdem na bazén doslova leží v knize a čtou. Zamilovali si ji. Žabáci Kvak a Žbluňk dokázali nadchnout všechny, jak náruživé čtenáře, tak i ty, kterým čtení zatím ještě úplně nejde. I tito žáčci několik vět bez ostychu přečtou. O chod čítárny se starají děti 4. ročníku, které jistě poznáte na fotkách. Uklízí, třídí, řadí a hrozně je to baví.

Za tým čítárny Mgr. Lenka ČINČALOVÁ