NOC S ANDERSENEM 2018

Stalo se již tradicí Spolku rodičů a přátel školy připravovat pro děti školní družiny Noc s Andersenem. Letos padla volba vzhledem k velikonočním svátkům na pátek 23. března. Každoročně se děti těší na večerní akce, které pro ně rodiče a vychovatelky ŠD Michaela Krupová, Taťána Kotásková a nově i vychovatel Michal Novák připraví. Jednou z nejmilejších chvilek se stalo čtení ředitele školy Rudolfa Fiedlera. Četl dětem z knihy Josefa Čapka O pejskovi a kočičce. Děti se srdečně smály při poslechu, jak pejsek snědl mýdlo či jak kočička drhla pejskem špinavou podlahu. Poté vychovatelé připravili pro každý ročník odlišné úkoly pro zpracování. Například pro druháky bylo připraveno najít jen podle čichu zasněženou chaloupku pejska a kočičky, když tam uvnitř voněl pouze syreček. Později se děti opět vydaly na stezku odvahy. Mezi temnými šatnami řádila parta "strašidel", za které se vydávali nejstarší spolužáci z IX. A. Ti se dokonale připravili. Účastníci stezky většinou neprošli sami, jen s doprovodem dospělých. Ale prý to i za ten strach stálo! Stačí se podívat na některé z fotografií..... Všem, rodičům, vychovatelům i žákům IX. A, kteří tuto zábavnou a na organizaci velmi náročnou akci připravili, patří velké poděkování. Vždyť děti se těší už opět celý rok dopředu!

Mgr. Vlasta Potyszová