Noc s Andersenem

Noc s Andersenem 31. března 2017

Už podruhé připravily členky Spolku rodičů a přátel školy Noc s Andersenem pro děti 1. - 4. tříd. Byla tu krásná chvilka, kdy jsme poslouchali, jak dětem čte pohádku herec Těšínského divadla pan Miloslav Čížek. Mezitím se ve vestibulu školy chystala "stezka odvahy". Připravovali ji žáci deváté třídy. Ve velmi hodná a mírná strašidla se proměnili: Michaela Kurková, Michaela Remetová, Karolína Křupalová, Brigita Fajová, Magdalena Bilková, Arlinda Mjekiqi a s nimi i jeden hoch - Jakub Milo. Přestože se děti velmi těšily na odvážné putování školou potmě, musely chvíli počkat, až se více setmělo. Bylo až s podivem, jak byli prvňáčci odvážní. Každý postupně procházel školou sám, od stanoviště s úkoly k jinému stanovišti podle svítivých barevných kroužků navlečených na provazech. Největší poděkování patří všem, kteří tuto zábavnou akci pro děti zorganizovali: tedy maminkám SRPŠ, vychovatelkám ŠD Ostravská a samozřejmě ochotným našim deváťákům. Ti zase tuto štafetu předají dále v příštím roce. Těšíme se na další setkání v Noci s Andersenem!

Mgr. Vlasta Potyszová