Nejlepší angličtinářka v České republice je z Českého Těšína!

Zuzana Krucinová je drobná a nenápadná dívka, žákyně 9. třídy ZŠ Hrabina, pracoviště Ostravská. Za skromným vystupováním a zevnějškem se ale skrývá skutečný talent. Zuzka se totiž odmalička naplno věnuje studiu anglického jazyka. Kromě povinné výuky AJ na škole docházela již od MŠ na jazykové kurzy, na hodiny konverzace s rodilým mluvčím, dívá se na filmy v původním anglickém znění, anglicky dokonce čte i knihy oblíbených autorů. V poslední době také čile konverzuje přes skype s přáteli z celého světa. Již několik let svou školu reprezentuje v různých jazykových soutěžích, ve kterých pravidelně dosahuje jen těch nejlepších výsledků.

Již vloni se jí kromě jiného podařilo v Olympiádě  anglického jazyka probojovat přes školní, okresní a krajské kolo až do ústředního kola v Praze. Letos si celý tento proces zopakovala a podařilo se jí zdolat i metu nejvyšší – zvítězit v celorepublikovém kole! To se konalo 3. května 2018 v Praze a Zuzka v konkurenci 14 nejlepších žáků ze všech krajů ČR dokázala, že je nejlepší. Například loni se zúčastnilo v celé České republice 35 000 žáků. Letos to bylo určitě více.
Jelikož nedávno úspěšně zvládla přijímací zkoušky a byla přijata na jazykové gymnázium v Ostravě, přejeme jí do dalšího studia i celého života hodně úspěchů, zdaru a ať ji i nadále studium tohoto krásného jazyka tak baví.

Mgr. Ellen Polaino

PřílohyVelikost