Na návštěvě v útulku pro psy

Exkurze v Útulku pro psy v Třinci

Ve středu 31.5.2017 se vydala III.A do Třince navštívit zdejší útulek pro psy. Děti chtěly pejskům udělat radost, a tak donesly granule, nějaké hračky a mlsání. Správkyně útulku, paní Eva Labajová, nás přivítala s radostí. Poučila nás, jak se u pejsků chovat, co se smí a co se nesmí. Po řádném poučení nám na vodítku přivedla ukázat Baryka, Pegynku, Bena, Roksy aj. Děti si připravily krátká představení ve stylu televizního pořadu: "Chcete mě?", a tak jsme natáčeli krátká videa. Setkali jsme se tam i s panem Schauerem, který se svou paní chodívá pravidelně několikrát do týdne pejsky venčit. Děti se ptaly, kolik takový pejsek z útulku stojí. Od paní Labajové jsme se dozvěděli, že za pejsky z útulku se platit nemusí, že je může člověk dostat zadarmo. Důležité je, aby byli milováni, v dobrých rukou a v bezpečí. Nejvíce pejsků v útulku, kde je 5 klecí - výběhů vždy pro dva pejsky, bylo 27. Nejdéle byl pejsek v útulku 2 roky, jinak se jí daří velmi brzo najít pro ně nové majitele.

Mgr. Lenka ČINČALOVÁ