Městské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů na Ostravské ul.

Městské kolo opět pořádala naše škola ZŠ Hrabina - Ostravská dne 4. 5. 2012 tentokrát pod vedením paní učitelky Harokové. Tak jako každoročně se letos této soutěže zúčastnili také zástupci obou našich škol a obou družstev naší školy ze ZŠ Ostravské. Samotná soutěž se skládala ze čtyř částí: 1/ jízda zručnosti (přes různé překážky); 2/ testy – znalost pravidel silničního provozu; 3/ jízda po dopravním hřišti (podle předpisů silničního provozu); 4/ zdravověda, zásady poskytování první pomoci – praktické provedení. Účast škol byla opravdu velká, do soutěže se přihlásilo 7 škol, soutěžilo tedy 14 družstev. Všem se nám soutěž líbila, počasí nám po dobu zápolení vydrželo, ceny byly pěkné, občerstvení pro účastníky bylo dobře zajištěno.
Matouš Sloboda, VIII. A

Výsledky soutěže:
I. kategorie:
1. místo – ZŠ Hrabina - Slezská,  2. místo – ZŠ Masarykova, 3. místo – ZŠ Hrabina - Ostravská

II. kategorie:
1. místo – ZŠ Hrabina - Ostravská,  2. místo – ZŠ Masarykova,  3. místo – ZŠ Kontešinec

Nejúspěšnější žák za I. kategorii: Pavel Stenchlý – ZŠ Masarykova
Nejúspěšnější žák za II. kategorii: Nikola Swaczynová – ZŠ Hrabina - Ostravská

Soutěžící ZŠ Hrabina - Slezská a ZŠ Hrabina - Ostravská postupují do okresního kola. Blahopřejeme a do dalšího soutěžení přejeme hodně štěstí.
Mgr. Vlasta Potyszová

Poděkování ředitele školy
Ředitel školy Mgr. Rudolf Fiedler děkuje organizátorům soutěž z naší ZŠ Hrabina, především pak Mgr. Ester Harokové, hlavní organizátorce soutěže. Současně přeje oběma našim družstvům - jak ze ZŠ Ostravské, tak i ze ZŠ Slezské hodně úspěchů v okresním kole.
 

                          

Popisky k fotkám:
1/ u testů žáci ZŠ Masarykova; 2/ Ondřej Palík; 3/ Filip Loter; 4/ úvodní slovo ředitele ZŠ Hrabina Rudolfa Fiedlera; 5/ 3. místo I. kategorie - ZŠ Hrabina - Ostravská; 6/ 2. místo I. kategorie - ZŠ Masarykova; 7/ 1. místo I. kategorie - ZŠ Hrabina - Slezská; 8/ vítězové - žáci ZŠ Hrabina - Slezská; 9/ 3. místo II. kategorie - ZŠ Kontešinec; 10/ 2. místo II. kategorie - ZŠ Masarykova; 11/ 1. místo II. kategorie - ZŠ Hrabina - Ostravská; 12/ vítězové - ZŠ Hrabina - Ostravská; 13/ vítěz jednotlivci I. kat. - Pavel Stenchlý ZŠ Masarykova; 14/ vítězka jednotlivci II. kat. Nikola Swaczynová ZŠ Hrabina - Ostravská.