Druháci a Halloween

Když jsme přišli po podzimních prázdninách do školy, viděli jsme na tabuli datum 31.10. Doma jsme někteří dlabali dýně a někteří z nás jsme šli na halloweenskou party do DDM. Ale co to je? Co to všechno znamená?
Dalo to trochu práce, ale vyplatila se. Celé pondělí jsme si o Halloweenu povídali, luštili hádanky, psali příběhy. Těm, kterým se nejvíce dařilo, byli odměněni. A v úterý jsme si mohli všichni užít halloweenské party v družině.
Víte, co je Halloween?
Halloween (čti helouvín) je anglosaský lidový svátek, který se slaví 10+20+1. října (kdy to tedy je? ... října), tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu - v Americe typické pomalovávání automobilů, dveří, zubní pasta na dveřích...) a „koledují“ o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v Kanadě, Irsku, USA, Austrálii, Novém Zélandu a Velké Británii, ale také třeba v Japonsku.
žáci II. A, TU Mgr. Barbara Raszyková