Den Země na ZŠ Hrabina

20. dubna 2018 se v ZŠ a MŠ Český Těšín, Hrabina uskutečnil Den Země na téma: „Voda, důležitý prvek v krajině“. Cílem této akce bylo rozšířit a prohloubit vědomosti a znalosti dětí, upevnit vztahy mezi žáky a stmelit kolektiv napříč ročníky. Zároveň jsme chtěli upozornit na nedostatek tohoto vzácného zdroje na Zemi, ekologii a hospodaření s vodou a někdy i zbytečné plýtvání vodou.
Žáci prvního i druhého stupně rozdělení do družstev plnili na stanovištích různé úkoly. Počítali spotřebu vody běžného člověka na jeden den nebo kolik ušetří za rok, pokud jim nebudou kapat v domě kohoutky. Objevily se zeměpisné kvízy, poznávání vodních druhů živočichů a rostlin. Vytvářeli cizojazyčné myšlenkové mapy. Došlo i na poezii, každé družstvo napsalo svoji báseň o vodě. Z některých žáků nám rostou výborní spisovatelé. V chemické laboratoři určovali pH různých vzorků tekutin. Nezapomněli jsme ani na pohybové hry a pantomimu. Nakonec si každý žák vytvořil z tvarovací hmoty výrobek, který mu bude připomínat dnešní den a odnesl si ho domů.
Všichni žáci byli odměněni drobnými cenami a sladkostmi. Nejlepší dvě družstva jela na výlet - exkurzi do Čističky odpadních vod v Karviné a v Ropici.
Všichni jsme si tento den hodně užili. Děti odcházely spokojeně domů a už přemýšlely, co pro ně připravíme v příštím roce. Akce se zdařila.
Tímto bychom chtěli velmi poděkovat sponzorům: Zřizovateli - Městskému úřadu Český Těšín, SRPŠ ZŠ Hrabina a České poště Český Těšín za finanční i materiální podporu, bez které by se tato akce nemohla uskutečnit. Děkujeme.

Mgr. Jolana Kantorová, koordinátor EVVO

Přinášíme Vám krátké video vytvořené z našeho společného projektového dne Den Země na ZŠ Hrabina 20.4.2018

Mgr. Zuzana Mangirasová