Členové čtenářského klubu byli na výlete

ČLENOVÉ ČTENÁŘSKÉHO KLUBU BYLI NA VÝLETĚ

Na poslední klub se členové moc těšili, protože ve středu 31. 5. mohli jet na výlet. Už od rána se nemohli dočkat, kdy budou se svou paní učitelkou odcházet na vlak, aby zajeli do nedalekého Frýdku – Místku, kde na ně čekali knihkupci v místeckém knihkupectví Kapitola. V knihkupectví děti besedovaly s knihkupci Veronikou a Honzou. Povídaly si o tom, jak se mají chovat návštěvníci v knihkupectví a jak naopak poznají správné prodavače knih, dozvěděly se o životě známého spisovatele Antoine de Saint-Exupéryho. Knihkupec Honza dětem ukázal nejmenší a největší a zároveň i nejdražší knihu v obchodě. A když nakonec za dětmi přiletěl Harry Potter, aby je vybídl k nákupu krásné knihy, všechny děti se rozeběhly do dětského oddělení. A proč by si také nevybraly tu nejlepší knihu? Vždyť každý člen dostal poukázku na nákup knihy do dvou set korun. Kupování knihy nebylo vůbec jednoduché, ale Veronika s Honzou všem uměli poradit, takže se nakonec, spokojeni se svým nákupem, všichni vrátili zpátky domů.

Výlet se mi hrozně líbil, ani mi nevadilo, že jsem cestou zmokl. Vybral jsem si knížku Darebák David a už jsem ji začal číst.
Richard Harok, II. A

Strašně se mi líbila ta nejmenší knížka v obchodě, škoda, že tam neměli nejmenší knížku na světě. Koupil jsem si taky knížku Darebák David, ale jiný díl, protože jsem už díl od Ríši četl a hrozně mě bavil.
Lukáš Kula, II. A

Bylo to super, škoda, že takové velké knihkupectví není v Těšíně. Knihkupci mi moc dobře poradili, vybrala jsem si knížku, která se mi moc líbí, a už ji čtu.
Aneta Wronková, II. A

Strašně se mi líbila cesta vlakem, když jsme hráli slovní fotbal. Koupil jsem si knihu o dinosaurech, doma jsem ji ukazoval mamce. I jí se kniha moc líbila, protože byla 3D a obrázky v ní byly jako opravdové. Už poznám některé dinosaury.
Nikolas Morcinek, II. A

Ten výlet byl celý super. Ani jsem si nemyslel, že si koupím knížku a ještě jednu k ní, do které si můžu lepit dinosaury.
Matěj Majevský, I. A

Mgr. Barbara Raszyková