Akce: Protidrogový program

To je zákon, kámo!

V životě někdy stačí málo a dojde k překročení zákona… Jak co nejúčinněji drogu odmítnout? Co je vlastně legální a co nelegální? Jaká je hranice mezi přestupkem a trestným činem? A co dělá policie se zabavenými drogami? I tyto otázky padaly v průběhu dvouhodinového preventivního programu, který navazoval na loňský Revolution Train – Protidrogový vlak. Žáci našich 7. a 8. ročníků měli možnost znovu shlédnout příběh party mladých lidí, z nichž se někteří propadli do hluboké drogové závislosti. Tentokrát však nesledovali film jen z pozice diváka, ale nahlíželi celý příběh z nové perspektivy. Ve spolupráci s koordinátorem protidrogové prevence MP žáci vytvořili odborné policejní týmy a řešili nastolené otázky z pohledu kriminalistů, detektivů, psovodů, expertů či techniků. Žáci si tak zážitkovou formou prohloubili již získané informace o problematice drogové závislosti, rozvinula se diskuze o možnosti léčby i rizicích trestněprávních následků.

Hodnocení týmu oranžových policistů:
„Moc se mi to líbilo. Dozvěděl jsem se hodně nových věcí a doufám, že budeme mít další takové besedy.“
„Bylo to poučné, zajímavé a vybavila se mi vzpomínka na ten vlak = tělo, které bylo postupem času zničenější a zničenější. 10/10“

Hodnocení týmu bílých policistů:
„Tohle téma nás hodně zaujalo a dávali jsme pozor. Dobré bylo, že jsme film rozebírali z jiného pohledu. Moc se nám líbil nápad vytvoření policejních týmů.“

Mgr. Zuzana Mangirasová