Těšínské listy, ročník XI, číslo 4, 31. srpna 2017

Těšínské listy, ročník XI, číslo 2, 7. dubna 2017

Další úspěch Zuzky Krucinové

Další vynikající úspěch naší Zuzky Krucinové

Ve středu 1. března 2017 se konal již 20. ročník jazykové soutěže Enjoy your English, kterou každoročně pro žáky 8. a 9. tříd pořádá základní škola s polským jazykem vyučovacím v Českém Těšíně. K účasti jsou pozváni žáci všech polských základních škol v okolí a českých základních škol v Českém Těšíně. Samotná soutěž se skládá ze dvou písemných částí (testů) – první z nich je gramatický a lexikální, druhý dějepisný (britská a americká historie, W. Shakespeare). Úroveň soutěže je velmi dobrá a testy náročné, mnohé otázky jsou na úrovni středoškolského učiva.

Letos nás reprezentovaly dvě žákyně osmého ročníku z pracoviště ZŠ Ostravská - Zuzana Krucinová a Lucie Siudová. Ta se o své účasti dozvěděla 20 minut před samotným začátkem soutěže, druhý přihlášený soutěžící se totiž pro nemoc nemohl dostavit, a proto se na test z historie dopředu nemohla připravit. Obě děvčata však „zabojovala ze všech sil“. Lucka obsadila krásné 13. místo, Zuzka v soutěži zvítězila! A to s velkým bodovým předstihem. Již v minulých letech se někteří naši žáci umístili na předních příčkách, ale obsadit 1. místo se podařilo až Zuzce, což je opravdu obrovský úspěch. Navíc letos je to její již druhé vítězství v jazykové soutěži. Oběma dívkám děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a moc gratulujeme!

O soutěži psaly i polské noviny Glos ludu! Informaci naleznete zde

Napsali o nás v únoru 2017

Těšínské listy, ročník XI, č. 1, 17. února 2017

Napsali o nás v prosinci

Těšínské listy, ročník X, číslo 6, 16. prosince 2016.

Mgr. Vlasta Potyszová

Deváťáci na vodáckém kurzu

Těšínské listy, roč. X, číslo 5, 21. října 2016.

Přijetí nejlepších žáků naší školy představiteli města v Těšínských minutách

Upozorňujeme na vysílání Těšínských minut - příspěvek o předávání vyznamenání nejlepším žákům: relace z 28. 6. 2016 - první příspěvek do 3, 20 min.

U městských policistů

Karvinský deník, 28. 6. 2016, č. 26, příloha Karvinsko, napsal o návštěvě našich žáků u městských policistů

Mgr. V. Potyszová

Těšínské listy, ročník X, číslo 3, 3. června 2016

Těšínské listy tentokrát zveřejnily o našich školách tři informace:

1. o soutěži O nejlépe čtoucího žáka

2. o našem městském pořadatelství Dopravní soutěže

3. o výuce předmětu Finanční gramotnost

Veronika a Jan Petrášovi v regionálním tisku

HUTNÍK, 1. června 2016, ročník 68, číslo 22

Napsali o nás v březnu 2016

Těšínské listy, ročník X, číslo 1, 4. března 2016

Napsali o nás v únoru 2016

Horizont, 9. února 2016

Mgr. Raszyková hovořila o zápisech do 1. ročníku.

Horizont, slezský týdeník, 2. února 2016, r. XXIV, č. 05

Napsali o nás v prosinci 2015

Těšínské listy, ročník IX. číslo 6, 17. prosince 2015.