Přiletěli čápi

Mít čápa „ na komíně“ přináší štěstí. Jednoho z našich nejkrásnějších ptáků bíločerného krasavce s dlouhým červeným zobákem, jsme si vyráběli v pracovních činnostech. Děti samostatně obkreslovaly díly podle šablony, vystřihovaly a kompletovaly tělo. Koncem dubna k nám přiletěli první čápi. Nejdřív dorazí samec, který týden až dva připravuje hnízdo pro budoucí společný život. Povídali jsme si o tom, jak čápi žijí a proč jich v minulosti tolik ubylo.

Florbal

Florbal, hra, která se šíří čím dál tím rychleji. Ten, který florbal hraje, se málokdy zajímá o jeho historii a celkovou kulturu sportu, proto jsme začali právě tam.
Následovali tréninky v tělocvičně a zápasy smíšených týmů našich dětí. Bojového ducha mají nejen kluci ale i děvčata jak se ukázalo. Došlo i na slzičky z prohraných zápasů. Avšak děti, jak to umí jen ony, si užívají každou aktivitu s nadšením.

Volný den ředitele školy 7.5. 2018

Český Těšín 27.4. 2018

č.j.: /2018

Volný den dle § 24 odst. 2 zák. 561/2004 Sb.

V souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, vyhlašuje ředitel Základní školy a mateřské školy Český Těšín Hrabina, příspěvková organizace, která vykonává činnost základních škol na Ostravské ul. a na Slezské ul., volný den na 7.5. 2018. Toto volno se týká pouze žáků ZŠ Ostravská, ZŠ Slezská a dětí, které v mateřských školách plní povinnou školní docházku.

Poznámka:
Provoz školních družin na Ostravské ul. a na Slezské ul. bude v tento den přerušen.
Provoz mateřských škol a školních jídelen zůstane nepřerušen.

Mgr. Rudolf Fiedler, ředitel

Česká svatba

V pátek 13. dubna jsme si zahráli na ryze českou svatbu. Dnes už málokdo vidí opravdu tradiční českou svatbu s mnoha zvyky. Děti znaly přenášení přes práh, házení kytice a rozbíjení talířů. Na naší svatbu se dostavily tři krásně oděné páry. Starosta si doma připravil slavnostní řeč a ke svatebnímu pochodu hrál Mendelssohn. Nedodrželi jsme všechny tradice, ale legrace jsme si užili dost.
Samozřejmě celé oslavě předcházela výroba rekvizit a výzdoba oddělení, do které se děti pustily s velkým nadšením.

Kotásková T.

Velikonoční dílničky

Poslední březnový týden před svátky jsme připravili pro naše rodiče velikonoční tvoření. Spolu se svými dětmi jste si mohli ozdobit vybroušené vejce voskem, omalovat vyfouklá vajíčka fixem a následně vyzdobit barvou. Nově si rodiče nabatikovali ubrousek, do kterého stylizovali kraslici jako zajíčka. Děkujeme všem milým rodičům a prarodičům, kteří si přišli užít velikonoční atmosféru s námi a dětmi.

Kotásková Taťana

Hrajeme si

Hra je přirozeným projevem aktivity dítěte. Děti mezi sebou komunikují a domlouvají se, kdo bude mít jakou roli ve hře. Je to radostná činnost společná všem dětem…

Taťana Kotásková

Batikujeme

Letošnímu jarnímu tvoření vévodila batika. Jednoduchý způsob, jak si hrát s barvami a vodou, kdy výsledek není předvídatelný… Fixy vybarvíte ubrousek, ten postříkáte vodou z rozprašovače a čekáte. Výsledky se záhy dostaví. Děti si v dalších pracovních činnostech vyrobí z batikovaných ubrousků květiny. Do velikonoc stihly zhotovit jednoduché žluté kohoutky z barevného papíru.

Taťana Kotásková

Velikonoční prázdniny a velikonoční volno

Upozorňujeme rodiče a zákonné zástupce našich žáků a dětí, že od čtvrtku 29.3. do pondělí 2. dubna 2018 proběhnou pro žáky základních škol velikonoční prázdniny. Výuka žákům začne opět v úterý 3. dubna 2018.

Ve stejné době budou mimo provoz i obě naše školní družiny.

Mateřské školy budou mimo provoz od pátku 30. dubna do pondělí 2. dubna 2018.

Platby rodičů

Vážení rodiče,

vzhledem k stálým problémům s platbami, jsme v Menu (vlevo) vytvořili položku PLATBY RODIČŮ. Zde najdete informace, jak použít váš variabilní symbol a na který účet odeslat platbu.

Marie Bieleszová, hlavní provozní

Volání jara

Hyacinty a tulipány
Příjemné jarní počasí jsme s dětmi ze ŠD přivítali tvorbou jarních květin z barevného papíru . Děti skládaly papír dle slovní instrukce. Barevné hyacinty a tulipány v papírovém kelímku. Složitě vypadající květiny se dětem pěkně povedly.