Bramboriáda 2018

Každoroční podzimní klání školních družin ZŠ Hrabina se letos uskutečnilo ve středu 24. 10. v tělocvičně ZŠ Ostravská. Zúčastnilo se ho přes sto žáků spolu s jejich vychovateli. Při veselých a někdy i náročných disciplínách pomáhali dětem, na desíti stanovištích, žáci devátého ročníku ZŠ Ostravská.

Všichni klání s bramborou úspěšně zvládli, nejlépe body ohodnocená družstva pak získala drobné ceny.

Drakiáda 2018

Krásné podzimní počasí dopřálo, aby se Drakiáda uskutečnila v prvním plánovaném termínu - pátek 12.10.2018 od 15:30 hodin na školním hřišti Slezská.
Tato akce byla určena pro všechny děti 1.stupně ZŠ a MŠ Český Těšín Hrabina - ZŠ Slezská  i ZŠ Ostravská.
Soutěžilo se ve dvou kategoriích: 1. vyrobený drak
2.zakoupený drak
Na Drakiádu dorazila spousta dětí v doprovodů svých sourozenců, babiček či rodičů. Příjemné, teplé podzimní počasí hřálo a draci proměnili školní hřiště v pohádkové místo – nebe se zaplnilo během okamžiku barevnými draky.
Z každé kategorie jsme získali 3 vítěze, kteří obdrželi věcnou cenu, diplom a sladkou odměnu.
Všechny zúčastněné děti i jejich sourozenci obdrželi sladkou odměnu.
Děkujeme panu Mlčákovi za moderování Drakiády.
Děkujeme paní Wróblové za zapůjčení a obsluhu zvukové aparatury.
Děkujeme SRPŠ za poskytnutí financí na nákup věcných cen.
Děkujeme SRPŠ za sladké odměny pro vítěze i pro zúčastněné děti a jejich sourozence.
Děkujeme rodičům a všem dětem za příjemné odpoledne a již teď se těšíme na další Drakiádu.

PROVOZ ŠKOLNÍ DRUŽINY DNE 29.10.2018 a 30.10.2018 V DOBĚ PODZIMNÍCH PRÁZDNIN

Vedení Základní školy a mateřské školy Český Těšín Hrabina, p.o., která vykonává činnost školních družin na Ostravské a na Slezské ul.,

sděluje,

že v době podzimních prázdnin 29. 10. 2018 a 30. 10. 2018 budou obě školní družiny mimo provoz.

Mgr. Bc. Richard Zajac                                                                Bc. Michaela Krupová
                         ředitel                                                                                       vedoucí ŠD

Vítáme podzim ve ŠD

Začátek školního roku 2018 ve školní družině

Prvňáčci a druháčci z prvního oddělení při zapouštění barev, výrobě podzimního zátiší z krabice, koláži z listů a pobytu venku.

Kotásková Taťana

Provoz školní družiny pro šk.rok 2018 - 2019

Provoz školní družiny bude zahájen dne 3.9.2018

Ranní provoz -         06,00 hod. - 07,35 hod.

Odpolední provoz - 11,30 hod. - 16,00 hod.

Od 3.9.2018 do 7.9.2018 bude provoz přizpůsoben výuce žáků prvního ročníku. Po ukončení výuky se přesunou do školní družiny.

MALOVÁNÍ NA ASFALT

Dne 30. 5. 2018 se uskutečnila již tradiční akce „Malování na asfalt“. Akce se koná ve spolupráci se SRPŠ Hrabina a zúčastňují se jí děti ze ŠD Slezská a Ostravská. Letos děti malovaly na téma POHÁDKA a soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – 1. třídy, 2. třídy, 3. třídy a 4. třídy. Akce se zúčastnilo celkem 11O dětí. O tom jak se školní hřiště proměnilo během hodiny na velkou pohádkovou říši můžete zhlédnout na fotografiích. Z každé kategorie pak odborná porota vybrala první 3 místa. Vítězové obdrželi diplom, keramickou medaili a věcnou cenu.
Děkujeme SRPŠ za finanční příspěvek na odměny pro děti, p. učitelkám K. Sekulové Z. Mangirasové a mamince p. Konvičkové za práci v odborné porotě a také všem zúčastněným dětem za účast v soutěži.

M.Labašová

Provoz mateřských škol a školních družin v červenci a srpnu 2018

Po projednání se zřizovatelem Městem Český Těšín rozhodl Mgr. Rudolf Fiedler, ředitel Základní školy a mateřské školy Český Těšín, p.o., která vykonává činnost mateřských škol na Hornické ul., Hrabinské ul. a Ostravské ul. a školních družin na Ostravské a Slezské ul., o provozu těchto pracovišť v době hlavních prázdnin 2018 takto: MŠ Ostravská bude v provozu 6.8. až 24.8. MŠ Hornická bude v provozu 23.7. až 3.8. MŠ Hrabinská bude v provozu 2.7. až 20.7. Obě školní družiny budou v době prázdnin mimo provoz.

Den se zvířátky

V pátek 25. 5. 2018 se v naší školní družině uskutečnil tradiční Den se zvířátky. Děti se na něj těší už od září. Jediný den ve školním roce přijdou do školy se svými živými kamarády. Tentokrát jsme si kromě morčátek, křečků, želvičky a rybiček mohli prohlédnout i dva hady. Děkujeme všem rodičům, že své děti v naší společné akci podpořili.

T.Kotásková