Exkurze do zákulisí Těšínského divadla

Ve dnech 23.1. 2018 a 31.1. 2018 se konala exkurze do zákulisí Těšínského divadla. Zákulisím Těšínského divadla nás i letos provázel pan jevištní mistr Roman Sekula, který děti zasvětil nejen do historie divadla, ale provedl nás místy, kam divák nemůže - do zákulisí divadla. K nahlédnutí byla vlásenkárna, maskérna, kostymérna, cvičebna, stáli jsme dokonce i na bajkovém jevišti i na velkém divadelním jevišti. Pan Sekula proměnil děti ve starce, babičky, skřítky či nosáče. Děkujeme panu jevištnímu mistru za úžasnou exkurzi a již teď se těšíme na příští spolupráci.

Turnaj Člověče, nezlob se!

Dne 17.1.2018 se uskutečnil turnaj Člověče, nezlob se! Tento turnaj je pořádaný ve spolupráci se SRPŠ a je určen pro všechny děti prvního stupně ZŠ Slezská. Letos se účastnilo celkem 58 dětí, které se utkaly ve společenské hře, kterou všichni dobře známe – Člověče, nezlob se! U každého hracího stolu stáli rozhodčí – žáci 8. třídy, kteří dohlíželi na průběh hry. Turnaj byl rozdělen do tří etap- základní kolo, semifinále a finále. Po necelých dvou hodinách hry jsme konečně získali vítěze, kteří obdrželi diplom, věcnou cenu a sladkou odměnu.

Děkujeme SRPŠ za poskytnutí financí na odměny,

děkujeme žákům 8.třídy za jejich volný čas, který obětovali pro pomoc při organizaci turnaje.

Provoz v době pololetních a jarních prázdnin

Pololetní a jarní prázdniny

Vedení Základní školy a mateřské školy Český Těšín Hrabina, p.o. sděluje, že po dobu pololetních prázdnin (2.února) a jarních prázdnin (od pondělí 5. února do pátku 9. února 2018) bude provoz v našich zařízeních probíhat takto:

Základní školy na Ostravské ul. a na Slezské ul. budou mimo provoz.

Školní družiny na Ostravské ul. a na Slezské ul. budou mimo provoz.

Mateřské školy na Ostravské, Hornické a Hrabinské ulici budou v běžném provozu.

Školní jídelna na Zelené ulici bude v provozu ve dnech 2. až. 7. února 2018.

Školní výdejna na Slezské ul. bude mimo provoz.

Školní jídelny na Ostravské ul. a na Hrabinské ul. budou v provozu.

Provoz zařízení naší školy projednán se zřizovatelem (3056/49./RM)

Vánoční tvoření

Na Vánoce se děti ve školní družině pilně připravovaly. Zdobily své třídy i vestibul školní družiny svými výrobky, vyráběly dárky pro maminky a tatínky a nechybělo nacvičování koled na vánoční posezení u stromečku.

Posezení u vánočního stromečku

I letos bylo pro děti připraveno posezení u vánočního stromečku s nadílkou a ochutnávkou cukroví. Ve čtvrtek 21.12.2017 čekalo na děti ve školní družině velké překvapení. Pod vánočním stromečkem bylo naděleno spoustu dárečků. Ale než jsme přešli k rozbalování dárků, sešli jsme se všichni na chodbě u stromečku, zazpívali si koledy, které si pro nás připravily děti za pomocí svých paní vychovatelek, ochutnali cukroví, které děti přinesly z domů, ale také jsme ochutnávali cukroví, které jsme si společně připravili ve školní družině, řekli jsme si některé vánoční tradice a konečně nastala ta očekávaná chvíle, kdy si děti rozbalovaly dárečky. Letos byla nadílka opět bohatá a děti byly nadšené.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci vánoční besídky, a všem, kteří dopřáli dětem bohatou vánoční nadílku.

Vánoční prázdniny

Vedení Základní školy a mateřské školy Český Těšín Hrabina, p.o. sděluje, že po dobu vánočních prázdnin od soboty 23. prosince 2017 do 2. ledna 2018 včetně budou základní školy mimo provoz. a nebudou otevřeny.

Mimo provoz budou v tuto dobu i školní družiny na Ostravské i Slezské ulici, mateřské školy na Ostravské, Hornické a Hrabinské ulici a vařit nebudou ani jídelny na Zelené, Ostravské a Hrabinské ulici.

Vánoční stromeček

Mikulášské tvoření

a zdobení Vánočního stromečku v ŠD V průběhu příprav na příchod sv. Mikuláše děti vyráběly různými výtvarnými i pracovními technikami mikulášské dekorace. Krásný vánoční strom, který ŠD i ZŠ darovala firma Agros spol. s.r.o., jsme si s dětmi nazdobili vlastnoručně vyrobenými ozdobami.

Zdobení perníčků a výroba nepečeného cukroví

Zdobení perníčků

a výroba nepečeného cukroví Ve dnech 12.12. a 13.12.2017 jsme si s dětmi v ŠD zahráli na cukráře. Děti si vyzkoušely nazdobit perníčky cukrovou polevou a vytvořit nepečené cukroví ( roládky a kokosové tyčinky). Malí cukráři zvládli vánoční úkol na jedničku.

Mikulášská besídka

Mikulášská besídka Již tradičně pořádá ŠD Slezská ve spolupráci se SRPŠ Mikulášskou besídku. Letos vzácná návštěva sv. Mikuláš, anděl a čert přišla za dětmi 6.12.2017 do školní tělocvičny. Děti měly připravený program: písničky, básničky, které se všem velice líbily. Tentokrát ze zlaté knihy četl anděl, který některé děti pokáral, ale měl spoustu práce i s pochvalou. Neposedný čert pobíhal kolem a černil dětské tváře uhlíkem. Nakonec se rozdala nadílka. Připraveno bylo také občerstvení. Již teď se těšíme na příští příchod sv. Mikuláše.

Děkujeme SRPŠ za spolupráci.

Keramika vzniklá ve školní družině

Keramika ŠD Slezská

V keramické dílně děti opět vytvářely nádherné výrobky, které zdobí vestibul školní družiny.