Vánoce

Těšíme se na Vánoce

Jak už to bývá zvykem, děti se nemůžou dočkat Vánoc, a tak jsme si to čekání zkrátili vánočním tvořením s rodiči. A jak to dopadlo, se můžete podívat.

PŘEJEME VŠEM RODIČŮM A DĚTEM POHODOVÉ VÁNOCE

A DO NOVÉHO ROKU ZDRAVÍČKO A TEPLÍČKO V SRDÍČKU.

ZAMĚSTNANCI MŠ HRABINSKÁ

Mikulášská nadílka 6.12. 2017

Mikulášská nadílka s pohádkou – 6.12.2017

Vánoční prázdniny

Vedení Základní školy a mateřské školy Český Těšín Hrabina, p.o. sděluje, že po dobu vánočních prázdnin od soboty 23. prosince 2017 do 2. ledna 2018 včetně budou základní školy mimo provoz. a nebudou otevřeny.

Mimo provoz budou v tuto dobu i školní družiny na Ostravské i Slezské ulici, mateřské školy na Ostravské, Hornické a Hrabinské ulici a vařit nebudou ani jídelny na Zelené, Ostravské a Hrabinské ulici.

Uspávání broučků

Uspávání broučků.

Blíží se zima a děti z druhé třídy se rozhodly, že s maminkami pomůžou broučkům najít domeček na přečkání zimy. Vyrobily si své broučky a lampiónovým průvodem je doprovodily do domečku k zimnímu spánku. Za odměnu je čekala sladká odměna.

Beseda s myslivcem

BESEDA S MYSLIVCEM

24.10. 2017 jsme přivítali v naší MŠ ,, naše myslivce „ – člen mysliveckého sdružení Český Těšín. Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí ze života lesních zvířat a ptáků, mysliveckým názvoslovím, jak se o zvířata můžeme starat. Děkujeme za hezkou a poučnou besedu.

Návštěva z I.A základní školy Ostravská

Ve středu 18.10.2017 nás v mateřské škole navštívily děti z 1. třídy ZŠ na ul. Ostravské pod vedením paní učitelky G. Koždoňové. Školáci nám ukázali, jak mají vzorně připraveny aktovky, pouzdra, knihy i sešity a pochlubili se jedničkami. Společně se školáky si děti vyhledaly a vybarvily věci, které patří do pouzdra, nakreslili si svou vysněnou aktovku a na závěr jsme se rozloučili společným zpíváním.

I.A ze ZŠ Ostravská v MŠ Hrabinská

Prvňáci v mateřské škole Hrabinská

Ve středu 18.10. navštívili žáci I.A předškoláky v mateřské škole na Hrabinské ulici. Předvedli jsme dětem, jaké máme hezké aktovky a co do nich vlastně patří. Pochlubili jsme se jedničkami a pochvalami v žákovské knížce. Předškoláci byli moc šikovní, připravené pracovní listy zvládli na jedničku a na závěr si vybarvili tu svou vlastní aktovku, jakou by si do školy přáli. Rozloučili jsme se vesele - zpěvem podzimních písní.

Za I.A Mgr.Gabriela Koždoňová