Mateřská škola Hornická

1. třída - Včelky

Odpolední dílny s rodiči, a také s prarodiči a sourozenci : Výroba vánoční dekorace - adventní věneček.

Projekt Generace spolu

Dopoledne ve školce - hrajeme si společně

Tentokrát jsme se sešli u nás ve školce - "naše babičky a naše děti". Dopoledne jsme si společně hráli "Člověče, nezlob se", "Pexeso" a kuželky. Zvítězila každá babička se svými dětmi v družstvu a všem se to líbilo.

Svátek sv. Martina

Svátek sv. Martina. V lampionovém průvodu s Martinem na bílém koni.

Akce ve spolupráci s Komunitním centrem Mojská

Rozloučení s předškoláky

I tyhle fotky jsme považovali za ztracené!

Šťastně nalezené fotky!

Fotky, o kterých jsme si mysleli, že jsou nenávratně ztracené ...

Vzpomínka na oslavu Dne dětí - červen 2017

Zdravé mlsání

Zdravé mlsání - 3. třída Motýlci.

Příprava ovocného salátu a pečených jablíček.

Sběr kaštanů a žaludů

S třídou Berušek jsme se vydali sbírat žaludy pro zvířátka na zimu.

Zajištění provozu školních družin, mateřských škol a školních jídelen v den volna ředitele školy dne 25.10. a v době podzimních prázdnin ve dnech 26. a 27. 10. 2017

Provoz školní družiny, mateřských škol a školních jídelen v den volna ředitele školy 25.října 2017 a v době prázdnin 26. a 27. října 2017

Ředitelství Základní školy a mateřské školy Český Těšín Hrabina, p.o., která vykonává činnost školních družin na Ostravské ul. a na Slezské ul., sděluje, že školní družina bude v den volna ředitele školy dne 25.října 2017 v provozu.
Otevřena bude školní družina na Slezské ul. pro děti jak ze Slezské. tak z Ostravské ul. Provoz bude zabezpečen od 6.00 hod. do 16.00 hod. Děti mají zajištěn oběd v jídelně na Zelené ul., avšak za nedotovanou cenu 52,- Kč.

Mgr. Rudolf Fiedler, ředitel

Volno ředitele školy 25. října 2017

V souladu se školským zákonem (zákon č. 561/2004 Sb. v platném znění), § 24, odst. 2, vyhlašuje ředitel Základní školy a mateřské školy Český Těšín Hrabinská, p.o. na 25. října 2017 volno ředitele školy, které proběhne podle těchto pravidel:
1. Volno ředitele školy se vztahuje na žáky základních škol, tedy ZŠ Ostravská a ZŠ Slezská, a dětí mateřských škol, které plní povinnou školní docházku. Vzhledem k tomu, že MŠ však mají pro ostatní děti provoz, mohou i děti, které mají volno ředitele školy, do MŠ přijít.
2. Ředitelské volno se nevztahuje na školní družiny, ty proto budou mít provoz, pokud o jejich činnost projeví zájem dostatečné množství rodičů. Upozorňujeme rodiče, že z provozních důvodů může být otevřena jen jedna z našich školních družin.
POZOR! Upozorňujeme rodiče dětí, které v tento den navštíví školní družinu, že ty mají sice nárok na oběd ve školní jídelně, nemají však nárok na jídlo se slevou (dotované).
Upozorňujeme na skutečnost, že v době volna ředitele školy mohou do ŠD ve výjimečných případech přijít i děti, které jinak do ŠD nechodí! musí se však předem přihlásit.
3. Pokud jde o jídelny mateřských škol, provoz mít budou,
4. Informaci o volnu ředitele školy ještě upřesníme. . Mgr. Rudolf Fiedler, ředitel

Podzimní prázdniny ve dnech 26. a 27. října 2017

1. V době podzimních prázdnin budou základní školy mimo provoz.
2. Školní družiny budou zabezpečovat provoz stejným způdobem jako v případě volna ředitele školy.
3. Mateřské školy budou otevřeny. Děti, které v MŠ plní povinnou školní docházku, mají nárok na prázdninové volno.

Náš příspěvek ke Dni stromů

"Den stromů - výtvarná a kreativní soutěž" vyhlášena Městským úřadem Český Těšín.

Naše příspěvky do soutěže.