Projekt Sluníčka

Celoroční projekt "SLUNÍČKA"

Každou středu chodily děti do keramické dílny na ZŠ Slezská. Pod vedením p. Labašové se učily základům práce s hlínou. Během celého roku si vyráběly i sluníčka podle ročního období.. A tady je dílo za celý rok.

Slavnostní pasování

Slavnostní pasování 2016

Slavnostní a radostné odpoledne s našimi nejstaršími předškoláky a jejimi rodiči.
" Po prázdninách v prvním ročníku základní školy - AŤ SE VÁM DAŘÍ!"

Ukončení roku

Oslava k ukončení školního roku

V pátek 24. června 2016 přijeli na naši školní zahradu klauni Fído a Kvído, aby s námi oslavili konec školního roku. Klauni připravili pro děti dopoledne plné tance, soutěží a legrace. Děti byly nadmíru spokojené a učitelky také. Děkujeme ženám z firmy Knoflíkův svět za spolupráci. Oceňujeme jejich nasazení a profesionalitu.

Návštěva v senior domě Pohoda

Návštěva v senior domě "Pohoda".

V červnu jsme s dětmi 2. třídy navštívili poprvé senior dům "Pohoda".
Děti ze začátku nevěděly, co je to za dům.
Vysvětlili jsme si, že je to dům, domeček, plný dědečků a babiček.
Před vystoupením nás přivítala aktivizační pracovnice p. Adriana Gašová a my jsme s radostí zahráli a zazpívali dětský muzikál "Popletená zvířátka":
Na konec jsme předali všem malé dárečky a popřáli sluníčkové dny.

Aby všichni dobře slyšeli, ozvučil nás tatínek naší Julinky p. Kaczmarczyk - děkujeme.
Děkujeme všem v domě "Pohoda" za hezké, společně prožité dopoledne a za krásný dárek - foto 7,8.

Školní výlet 1. třídy

V úterý 31.5.2016 jsme se vydali na školní výlet. Nejdříve jsme navštívili Jízdárnu Vitality v Bystřici. Pak jsme pokračovali až do Horní Lomné k Penzionu U studánky. Počasí nám přálo a v lese nám bylo báječně. Výlet se letos opravdu vydařil. Sláva, nazdar!

Oslava Dne dětí

Oslava Dne dětí v MŠ Hornická

Součástí zábavného programu pro děti bylo i netradiční malování na chodníku.
Zhlédněte fotky a přesvědčte se, že máme ve školce děti jako malované.

Den dětí

Den dětí v MŠ Hornická

Dopoledne veselých soutěží a her ve školce i na školní zahradě. Nechybělo ani letní pohoštění a tanec.

Okénko z 2. třídy

Co dokážou naše děti

Minulý týden jsme si povídali o našem městě, naší republice, Zemi a vesmíru.
Na první pohled, téma těžké, ale děti v každěm dni překvapovaly svými znalostmi a svým zájmem.
Uprostřed týdne, hlavně kluci, prohlíželi mapy, poznávali vlajky, hledali své domy na mapě města, ...
V pátek, po posledním povídání o zeměkouli, překvapila děvčata.
Koukněte - jejich mistrovské dílo - bez nadsázky.
Jen škoda, že tu krásu smyl déšť.